چرا باید از یک فریم‌ورک PHP استفاده کنیم؟

0
75
علت استفاده از فریم‌ورک

یکی از مهمترین مراحل برای ساخت یک پروژه طراحی وب، ساخت فریم‌ورک است. فریم‌ورک در زبان‌های برنامه نویسی به مجموعه‌ای از قوانین و کتابخانه‌ها گفته می‌شود که کار برنامه نویسی را نظام‌مند و قدرتمند پیش می‌برند. در صنعت توسعه وب، فریم‌ورک به عنوان یک کتابخانه نرم افزاری، مشخص شده است که می‌تواند به جای کد معمولی مورد استفاده قرار بگیرد و عملکردهای عمومی را ارائه می‌دهد. در این موارد از فریم‌ورک‌هایی استفاده می‌شود که عملکردهای دقیقی را به کاربر ارائه می‌دهند. نقش اصلی فریم‌ورک‌های نرم افزاری این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد به جای مراحل سطح پایینِ سیستم‌های کاری، نیازهای نرم افزار را برطرف کنند؛ این کار باعث کاهش زمان توسعه برنامه‌های کاربردی نرم افزاری می‌شود. به عنوان مثال توسعه دهندگانی که وظیفه توسعۀ وب‌سایت‌های بانکی را دارند، می‌توانند به جای کارکردهای درونی مدیریت دولتی، امور مربوط به برداشت حساب را بررسی کنند و یا رسیدگی به درخواست‌ها را انجام دهند.

این سرآغاز یک طراحی زیبا محسوب می‌شود و پایه‌ای را ارائه می‌دهد که بقیۀ پروژه‌های توسعه یافته روی آن قرار می‌گیرند. بسیاری از توسعه دهندگانی که روی پروژه‌های زیادی کار می‌کنند اظهار داشته‌اند که فریم‌ورک‌ها همیشه یک عامل محدود کننده بوده‌اند. آنها شخصاً احساس می‌کنند که فریم‌ورک‌ها به گونه‌ای توسعه یافته‌اند که آنها را مجبور می‌کند تا کد را برای متناسب بودن در فریم‌ورک تغییر دهند. حال بگذارید درمورد علت استفاده از فریم‌ورک صحبت کنیم.

در اینجا نکات کلیدی وجود دارد که توضیح می‌دهد چرا فریم‌ورکها در توسعه وب مهم هستند!

علت استفاده از فریم‌ورک
امکانات بسیار زیادی در فریم‌ورک‌ها از قبل تهیه و برنامه نویسی شده است

چرا باید از یک فریم‌ورک PHP استفاده کنیم؟

۱- سرمایه گذاری در کار، نه در فناوری
این یک اصل اساسی در فریم‌ورک است: عدم نیاز به اختراع چرخ و انجام کارهای کم ارزش. امکانات بسیار زیادی در فریم‌ورک‌ها از قبل تهیه و برنامه نویسی شده است که باعث می‌شود کارهای روتین و ابتدایی یک پروژه را رد کنید و مستقیم به سراغ انجام کارهای اصلی پروژه بروید برای مثال اگر شما بخواهید اقدام به نوشتن یک اپلیکیشن آنلاین با PHP کنید، در ابتدا باید کارهای روتین زیادی انجام دهید و گاهی باید ۳ یا ۴ روز برای ایجاد یک فرم تأیید اعتبار وقت صرف کنید که کار دقیقی نیست. ولی اگر از فریم‌ورکها استفاده کنید به شما کمک می‌کند که چرخه را از ابتدا شروع نکنید و زمان صرف شده را به اجزای دقیق‌تر اختصاص دهید. در واقع فریم‌ورک‌ها به شما کمک می‌کنند که صرفا بر روی کار خود تمرکز کنید و درگیر مسائل اولیه و موارد تکراری نشوید. فریم‌ورک از طریق برنامه نویسان خبره انجام می‌شود و کمک می‌کند که کارها سریع‌تر و ساده‌تر انجام شود.

۲- ارتقاء و نگهداری تضمین شده
یک فریم‌ورک در طولانی مدت، برنامه‌های شما را نگه می‌دارد. اگر تیم توسعه همانطور که می‌خواهد کار کند، فقط آن تیم قادر خواهد بود برنامه را با سهولت حفظ کند و آن را ارتقا دهد. از طرف دیگر ساختاری که یک فریم‌ورک وب برای برنامه ارائه می‌دهد، اجتناب از این گرفتگی را امکان پذیر می‌سازد و به هر توسعه دهنده امکان می‌دهد که به راحتی در توسعه یا پذیرش یک برنامه شرکت داشته باشد یا آن را در طول زمان حفظ کند و هر زمان که لازم باشد آن را مرتب و سریع به روزرسانی کند.

مزایای استفاده از فریمورک
فریم‌ورک‌ها به دلیل داشتن امکانات پیش فرض امکان ساخت سریع‌تر وب سایت‌ها و برنامه‌ها را فراهم می‌کنند

۳- منبع آزاد
منبع باز بودن بدان معنی است که فریم‌ورک‌ها هم برای مشتری و هم برای توسعه دهنده مقرون به صرفه هستند. این بدان معنی نیست که آنها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند بلکه اکثر فریم‌ورک‌های شناخته شده وب که توسط توسعه دهندگان استفاده می‌شوند برای استفاده رایگان هستند.

۴- کارآیی
بهره‌وری یکی دیگر از مزیت‌های مهم برای توسعه دهندگان وب است. این امر به این دلیل است که فریم‌ورک‌ها به دلیل داشتن امکانات پیش فرض امکان ساخت سریع‌تر وب سایت‌ها و برنامه‌ها را فراهم می‌کنند. بسیاری از کارهایی که شما می‌خواهید بصورت دستی قابلیت آن را به کدتان اضافه کنید، از قبل توسط فریم‌ورک‌ها نوشته شده است و شما فقط باید از آن‌ها استفاده کنید. فریم‌ورک‌های وب همچنین دارای ویژگی های امنیتی پیشرفته و یک تیم پشتیبانی است که شما می توانید مطمئن باشید که اگر مشکلی پیش آمد، توسط تیمی از متخصصان اداره می‌شود.

دلیل محبوبیت فریم‌ورک
بیشتر فریم‌ورک‌ها از راهنما یا ساختار MVC) Model-View-Controller) برای مدیریت کد استفاده می‌کنند

۵- ادغام
این یکی از مفیدترین ویژگی‌های فریم‌ورک است که این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می‌آورد تا بتوانند با ابزارهای دیگر مانند پایگاه داده به فریم‌ورک پیوند دهند. یکی از رایج‌ترین انتقاداتی که علیه فریم‌ورک‌ها صورت می‌گیرد این است که آنها تمایل دارند کد را بسیار پیچیده‌تر از آنچه که باید باشد بسازند. همچنین، به جای کاهش زمان ادعا شده توسط طرفداران آن، فریم‌ورک‌ها در واقع زمان بیشتری از توسعه دهندگان می‌گیرد زیرا کاربران مجبورند وقت بیشتری را برای یادگیری آنها بگذرانند.

۶- سازماندهی کد و پرونده
وقتی یک چارچوب PHP را تنظیم می‌کنید از قبل ساختار پوشه خاصی دارد. بیشتر فریم‌ورک‌ها از راهنما یا ساختار MVC) Model-View-Controller) برای مدیریت کد استفاده می‌کنند. الگوی MVC اجازه می‌دهد تا کدهای منظم‌تر و مرتب‌تری داشته باشید و ساختار آن را سازگار و پایدار نگه دارید. همچنین منطق کسب و کار را از رابط کاربری جدا می‌کند و باعث می‌شود کدها پاکیزه‌تر و قابل توسعه‌تر شوند. در فریم‌ورک‌ها از شما انتظار می‌رود که همان استانداردها را رعایت کنید و همه چیز را به شکلی مشخص و منظم حفظ کنید. پس از اینکه به این مدل عادت کردید، دیگر نمی‌خواهید به عقب برگردید.

علت استفاده از فریم‌ورک در php
یکی از علت‌های استفاده از فریم‌ورک، حفظ استاندارد کدگذاری به روشی کارآمد است

۷- اجرای استانداردهای کدگذاری خوب
یکی دیگر از علت‌های استفاده از فریم‌ورک، حفظ استاندارد کدگذاری به روشی کارآمد است. قراردادهای کدنویسی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای یک زبان برنامه‌نویسی خاص است که برای هر جنبه‌ای از یک برنامه نوشته شده در آن زبان، سبک برنامه‌نویسی، شیوه و روش‌های برنامه‌نویسی‌ توصیه می‌کند. استفاده از فریم‌ورک، کدگذاری را آنگونه که باید آسان می‌کند.

۸- پشتیبانی جامعه
همه فریم‌ورک‌های محبوب PHP از پشتیبانی‌های خوبی برخوردار هستند. اگر سؤالی دارید یا نیاز به توضیح خاصی دارید، جستجوی سریع با کلمات کلیدی مناسب تقریباً تمام نتایج مرتبط را به شما ارائه می‌دهد. استفاده از یک فریم‌ورک سریع و قوی و مجهز به یک تیم توسعه قوی و به روز رسانی‌های مدام باعث می‌شود تا خطاهای آن در آپدیت‌های جدید فریم‌ورک رفع شود. بعضی فریم‌ورک‌ها در زمینه داکیومنت‌ها بسیار قوی هستند و این یادگیری آنها را ساده‌تر می‌کند، در واقع وجود منابع زیاد برای فریم‌ورک یک مزیت محسوب می‌شود.

منبع: importance frameworks

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید